UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil dioptrické nízký pro mobil

Kontaktní čočky a UV záření

Chraňte oči před slunečním zářením!


S nadcházejícím létem se do našeho podvědomí dostávají otázky spojené s ochranou před UV zářením (ultrafialovým zářením). Nejen Vaše pokožka ale potřebuje chránit.  Neméně důležitou péči je třeba věnovat také ochraně očí.
Jak působí UV záření na oči?


Na rozdíl od kůže nejsou oční čočky vůbec schopny regenerace přirozenou cestou. Účinek UV záření se v průběhu života kumuluje a zvyšuje riziko postižení očí, především u mladých lidí. Nepodceňujte proto ochranu očí před UV zářením v dětském věku.
Jaké oční obtíže může UV záření vyvolat?


Šedý zákal (katarakta) – snížení průhlednosti oční čočky díky dlouhodobému hromadění poškození proteinů v oční čočce.
Makulární degenerace – je sice věkově podmíněná, ale UV záření má na ni nepřímý vliv
Rakovina očních víček – druh melanomu kůže
Jak vyzrát na UV záření při ochraně očí?


UV záření působí na naše oči nejen v létě, kdy mu věnujeme více pozornosti. K maximální oční expozici UV záření dochází v neočekávaných časech a neočekávaných zeměpisných šířkách. Expozice UV záření navíc není relativně ovlivněna výskytem oblačnosti, což zvyšuje význam ochrany proti UV nejen během léta, ale v průběhu celého roku.  Nejvyšší míra UV záření nastává pod úhlem dopadajícího světla okolo 40°.

5 způsobů jak chránit oči před slunečním zářením


1. Kontaktní čočky s UV ochranou
Kontaktní čočky s první nebo druhou třídou ochrany proti UV záření chrání před paprsky dopadajícími pod všemi úhly.


2. Nepodceňujte hygienu
Především dámy by měly dbát na každodenní pečlivé odličování a používání vhodné oční kosmetiky. Kvalitní prostředky k odlíčení očí najdete v kategorii oční kosmetika.


3. Potravinové doplňky pro oči obsahující lutein
Lutein se nachází v potravě v kapustě, špenátu, brokolici. Nejpraktičtější je jistě jeho konzumace formou potravinových doplňků. Z naší nabídky doporučujeme: Ocuvite Lutein.


4. Brýle
Nepodceňujte výběr slunečních brýlí. Neřiďte se pouze značkou a designem. Někdy vysoká cena neznamená vyšší kvalitu. Zapomeňte na brýle ze supermarketu. Rozhodně vybírejte brýle ve specializovaných obchodech.

5. Sluneční svit je nejvýraznější mezi desátou hodinou ranní a druhou hodinou odpolední. V této době se doporučuje neopoalovat se a nevystavovat kůži zvýšenému riziku. U očí je tomu jinak! Oči jsou vystaveny nejintenzivnějšímu riziku dopoledne a v pozdním odpoledni, takže nezapomeňte své oči chránit před UV po celý den!
Jak si nasadit kontaktní čočky
Dárky zdarmaProdukty
k porovnání (0)
Do dopravy zdarma
zbývá 1.600 Kč
Novinky
1 098 989
produktů skladem
Ověřeno zákazníky
Široký výběr zboží , výborná komunikace a rychlé dodání
Anonym, 24.02. 2019
Vše proběhlo rychle a bez problémů
Anonym, 22.02. 2018
Vše Ok...
Anonym, 24.12. 2017
Čočky jsem potřebovala v pátek. Obchod udělal maximum (DĚKUJI) a odeslal je dvě hodiny po objednání - ve středu dopoledne, ale balíček dorazil až v pondělí! ČESKÁ POŠTA KLASICKY NESTÍHÁ!
Anonym, 11.12. 2017
Najděte si ověřeného optometristu ve svém okolí. Díky našemu katalogu získáte doporučení na optiky a optometristy, kteří Vám odborně vyšetří zrak, pomohou s výběrem čoček i jejich aplikací.

Přihlásit se k newsletteru

Přihlášením k newsletteru získáte lepší ceny na vybrané produkty.


Zavřít