UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil
Do dopravy zdarma
zbývá 1.600 Kč
1 090 231
produktů skladem

Jak si nasadit kontaktní čočky
Ověřeno zákazníky
Obrázky čoček nelze nijak zkusit ,chybí virtuální zrcadlo . Barevné se hodně liší vybírat pečlivě . Obchod sám o sobě je dobře veden jen to zboží je jiné než co eshop ukazuje .
Anonym, 1.03. 2023
Přehledný eshop, dobré ceny, rychlé vyřízení a doručení zásilky. Obchod doporučuji.
Anonym, 1.12. 2022
Vše perfektní. Od kvality zboží, dopravy až po komunikaci obchodu. Mohu jen doporučit!
Anonym, 7.11. 2022
Čočky vypadají přesně jako na obrázku. Spokojenost.
Anonym, 29.06. 2022

Kontaktní čočky v zimě ZpětNošení kontaktních čoček v zimě má před brýlemi celou řadu výhod. Začít můžeme tím, že se nezamlžují a nedají se rozbít. Při zimních sportech navíc poskytují vyšší kvalitu periferního vidění.

U uživatelů, kteří s čočkami začínají, se často objevuje strach ze "zamrznutí čoček v oku". Ničeho takového se nemusíte bát! Kontaktní čočky představují komfort při nošení po celý rok. Abychom se vyvarovali dalším možným pochybnostem, rozhodli jsme se odpovědět na vaše otázky týkající se nošení kontaktních čoček v zimě.
Jaké kontaktní čočky jsou vhodné pro zimní sporty?

Nejen pro zimní sporty, ale vlastně pro většinu sportů, jsou nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky.  Pokud ještě přemýšlíte, zda nedat přednost brýlím před čočkami, představte si, jak komfortně se budete cítit např. s lyžařskou helmou, která Vám brýle pěkně přimáčkne k nosu i hlavě a uvědomte si, jak vhod Vám přijde dobré periferní vidění na sjezdovce.

Velmi oblíbené se v současnosti stávají kontaktní čočky s asférickou plochou, která zlepšuje ostrost vidění. Kvalitu a ostrost zlepšují při rychlé jízdě i při zhoršených světelných podmínkách.
Čím zvýšit komfort při nošení čoček v zimě?

Kontaktní čočky v oku dobře sedí, a to bez rozdílu na počasí. Pokud chcete zvýšit komfort, zvláště v zimě doporučujeme používání zvlhčujících kapiček, které pomohou čočce pěkně přilnout. Nejoblíbenějšími hydratačními kapičkami v naší nabídce jsou ReNu lubrikační kapky - 8ml.
Proč v zimě slzí oči a co s tím?

 Slzení očí právě souvisí se suchostí očí. Slzy jsou přirozeným lubrikantem, kterým si naše tělo pomáhá. Nejčastěji oči začnou slzet, když venku fouká mrazivý vítr, nebo při přechodu z tepla do zimy, nebo naopak. V prvním případě Vám doporučujeme nosit ochranné brýle. V druhém případě dopřejte očím zvýšenou hydrataci po příchodu domů.

Náš TIP: Oční sprej Tears Again - první pomoc na suché oči, pro ty co nemají rádi kapání do očí. Sprej se aplikuje přes zavřené víčko.
Může mi roztok na kontaktní čočky zmrznout?

Ano může, ale... Vydáte-li se na procházku s čočkami v očích a pouzdro s roztokem si necháte v kapse, nic se nestane. Roztok na kontaktní čočky může sice zamrznout, potřebuje k tomu ale nějaký čas. Průměrné teploty české zimy by neměly znamenat žádné drastické ohrožení roztoku. Rozhodně Vás nenabádáme k tomu, abyste brali teplotu na lehkou váhu.

Roztoky na čočky se snažte vždy uchovávat v teplotě uvedené na obalu. Pokud budete roztok dlouhodobě skladovat v nepříznivých podmínkách, může dojít k znehodnocení účinných složek.
© 2023 Prima-Čočky.cz
Vytvořil Marek Kebza