UV čočky na mobil digitální pouzdra mobil crazy mobil Ray-Ban sluneční - mobil dioptrické nízký pro mobil

Kontaktní čočky v ziměNošení kontaktních čoček v zimě má před brýlemi celou řadu výhod. Začít můžeme tím, že se nezamlžují a nedají se rozbít. Při zimních sportech navíc poskytují vyšší kvalitu periferního vidění.

U uživatelů, kteří s čočkami začínají, se často objevuje strach ze "zamrznutí čoček v oku". Ničeho takového se nemusíte bát! Kontaktní čočky představují komfort při nošení po celý rok. Abychom se vyvarovali dalším možným pochybnostem, rozhodli jsme se odpovědět na vaše otázky týkající se nošení kontaktních čoček v zimě.
Jaké kontaktní čočky jsou vhodné pro zimní sporty?

Nejen pro zimní sporty, ale vlastně pro většinu sportů, jsou nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky.  Pokud ještě přemýšlíte, zda nedat přednost brýlím před čočkami, představte si, jak komfortně se budete cítit např. s lyžařskou helmou, která Vám brýle pěkně přimáčkne k nosu i hlavě a uvědomte si, jak vhod Vám přijde dobré periferní vidění na sjezdovce.

Velmi oblíbené se v současnosti stávají kontaktní čočky s asférickou plochou, která zlepšuje ostrost vidění. Kvalitu a ostrost zlepšují při rychlé jízdě i při zhoršených světelných podmínkách.
Čím zvýšit komfort při nošení čoček v zimě?

Kontaktní čočky v oku dobře sedí, a to bez rozdílu na počasí. Pokud chcete zvýšit komfort, zvláště v zimě doporučujeme používání zvlhčujících kapiček, které pomohou čočce pěkně přilnout. Nejoblíbenějšími hydratačními kapičkami v naší nabídce jsou ReNu lubrikační kapky - 8ml.
Proč v zimě slzí oči a co s tím?

 Slzení očí právě souvisí se suchostí očí. Slzy jsou přirozeným lubrikantem, kterým si naše tělo pomáhá. Nejčastěji oči začnou slzet, když venku fouká mrazivý vítr, nebo při přechodu z tepla do zimy, nebo naopak. V prvním případě Vám doporučujeme nosit ochranné brýle. V druhém případě dopřejte očím zvýšenou hydrataci po příchodu domů.

Náš TIP: Oční sprej Tears Again - první pomoc na suché oči, pro ty co nemají rádi kapání do očí. Sprej se aplikuje přes zavřené víčko.
Může mi roztok na kontaktní čočky zmrznout?

Ano může, ale... Vydáte-li se na procházku s čočkami v očích a pouzdro s roztokem si necháte v kapse, nic se nestane. Roztok na kontaktní čočky může sice zamrznout, potřebuje k tomu ale nějaký čas. Průměrné teploty české zimy by neměly znamenat žádné drastické ohrožení roztoku. Rozhodně Vás nenabádáme k tomu, abyste brali teplotu na lehkou váhu.

Roztoky na čočky se snažte vždy uchovávat v teplotě uvedené na obalu. Pokud budete roztok dlouhodobě skladovat v nepříznivých podmínkách, může dojít k znehodnocení účinných složek.
Jak si nasadit kontaktní čočky
Dárky zdarmaProdukty
k porovnání (0)
Do dopravy zdarma
zbývá 1.600 Kč
Novinky
1 098 989
produktů skladem
Ověřeno zákazníky
Široký výběr zboží , výborná komunikace a rychlé dodání
Anonym, 24.02. 2019
Vše proběhlo rychle a bez problémů
Anonym, 22.02. 2018
Vše Ok...
Anonym, 24.12. 2017
Čočky jsem potřebovala v pátek. Obchod udělal maximum (DĚKUJI) a odeslal je dvě hodiny po objednání - ve středu dopoledne, ale balíček dorazil až v pondělí! ČESKÁ POŠTA KLASICKY NESTÍHÁ!
Anonym, 11.12. 2017
Najděte si ověřeného optometristu ve svém okolí. Díky našemu katalogu získáte doporučení na optiky a optometristy, kteří Vám odborně vyšetří zrak, pomohou s výběrem čoček i jejich aplikací.

Přihlásit se k newsletteru

Přihlášením k newsletteru získáte lepší ceny na vybrané produkty.


Zavřít